Czy to może być efekt działania leku?

Dzień dobry czy po propranololu 20 mg przyjętym pierwszy raz o 8 rano może pojawić się uczucie duszności koło godziny 17. Mam nerwicę lekowa ogromny strach przed przyjmowaniem leków i nie wiem czy to nerwica wzięła górę czy efekt działania leki
KOBIETA, 38 LAT 5 miesięcy temu

Witam Panią,

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze zależy też od wrażliwości

osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionych przez Panią leków również należy

liczyć się ze skutkami ubocznymi.

Kwestię bezpiecznego przyjmowania leków oraz skutków ubocznych stosowanych

leków powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Domyślam się, że zaburzenia lękowe leczy Pani tylko za pomocą środków

farmakologicznych.

Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi jest leczeniem

objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych ani ich

konsekwencji i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii

w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe konsekwencje,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/