Czy to skutek uboczny leku?

Witam. Od ponad roku cierpie na nerwicę lękowa z atakami paniki. Od nie dawna przyjmuje lek Lorafen ( doraźnie) a dziś po zażyciu leku drżało mi całe ciało. Nie mogłam tego opanować. To był czwarty raz jak przyjęłam ten lek i drugi raz maiałam taką historie. Lek przyjmuje w dawce 1 mg. Czy to skutek uboczny leku czy skutek ataku paniki? Pozdrawiam.

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy mogą wynikać zarówno
z zaburzeń lękowych i ataków paniki, jak też mogą
być skutkiem ubocznym przyjmowanego leku.
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe i ataki paniki
leczy Pani tylko farmakologicznie.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające
napięcie, czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym
lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ataki paniki,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii
w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych i ataków paniki oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl