Jakie leki stosować przy zaburzeniach lękowych?

Pytanie do Psychiatry. Chce się poradzić który lek wziąć przy zaburzeniach lękowych i lekkiej depresji.Dominujacymi objawami są uczucie niepokoju rozdrażnienie frustracja.przeklada się nie to na motorykę.-nerwobole,napięciowe bóle glowy.Chodze do Dr ostatnio kazała zdecydowac czy sertraline czy brintelix wziąć. Jakie leki są lepsze na depresję z zahamowaniem gdy człowiek jest powolny nic mu się nie chce nie potrafi podj.decyzji! a jakie antydepresanty dla takich osób jak ja..czyli ogarniam ogolnie wszystko ..jestem cały dzień aktywna,podejmuje szereg decyzji bezproblemowo.Tylko co z tego kiedy ciągle czuję niepokój i te nerwobóle.A także ataki paniki(biorę wtedy lorafen).Z antydepresantów brałam paroxetyne i nie zadziałała a także escitalopram i też nie zadziałał . Pozdrawiam

Witam Panią,
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe i zaburzenia
depresyjne
leczy Pani tylko farmakologicznie.
Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,
należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych i depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl