Co mogę stosować po odstawieniu Temesta?

Witam serdecznie mam 43 lata od ponad 3 lat biorę temesta 1 mg chorowalam na agorafobie z atakami paniki ponieważ z czasem zaczelam sie coraz gorzej czuć lęki nogi jak z wary wrażenie że upadne chwiejnosc psychiatra kazała mi ten lek odstawić 1 tyd biore rano i wieczorem temesta 1 mg drugi tyd tylko jedną tab wieczorem 3 tyd już tylko pół tabl wieczorem bardzo się boję co będzie czym dam radę wyjść z uzależnienia i czy powinnam może w ty czasie zażywać coś na bazie ziół żeby się uspokoić dziękuje i pozdrawiam Aneta

Witam Panią,
Niepokojący jest fakt, że agorafobię i ataki paniki leczy Pani
od trzech lat, a czuje się Pani „coraz gorzej”.
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy
Pani tylko farmakologicznie.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych
efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych,
ataków paniki ani agorafobii i nie rozwiązują problemu, jedynie
tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające
napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl