Który lek będzie skuteczniejszy w leczeniu zaburzeń lękowych i snu?

Dzień dobry! Chciałbym się zapytać o możliwość łączenia kwetiapiny z lekami p/depresyjnymi. Lekarz zaproponował mi trzy: duloksetyna, wortioksetyna, mirtazapina. Który lek będzie skuteczniejszy w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń snu razem z kwetiapiną? Ostatnio doszły mi właśnie objawy lękowe, napady paniki i niezbyt przyjemne sny. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana,

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia bezsenności

i zaburzeń lękowych jest psychoterapia.

Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu

nerwowego lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe,

wtedy doraźnie stosuje się środki farmakologiczne.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,

obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym

działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości

stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą bezsenności

ani zaburzeń lękowych.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność i zaburzenia

lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy bezsenności

i zaburzeń lękowych, ale również dociera się do przyczyny

problemu i znajduje się sposób wyleczenia wspomnianych zaburzeń.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/