Czy któryś z tych leków mógł wpłynąć na jakość snu?

Witam , mam zdiagnozowaną nerwicę lękową, przed stosowaniem leku nie miałem za bardzo problemów ze snem, po ich zastosowaniu, mam problem z bezsennościa, lekarz zmienił mi Asertin na wieczorną porę, bo często miałem ziewanie, stosuje leki takich jak Asertin 100,linefor, chlodritixen, czy któryś z nich mógł wpłynąć na moją jakość snu i przez nie nie mogę zasnąć?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 2 miesiące temu

Witam Pana,

Tak. Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionych przez Pana leków, również należy liczyć się

ze skutkami ubocznymi.

Kwestię niepożądanych skutków stosowanych leków oraz wszelkie obawy,

a także zaobserwowane objawy powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym - środki

farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują problemu,

jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem odpowiednio dobranej

psychoterapii w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń lękowych, ale również

dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób wyleczenia.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest właściwa psychoterapia.

Terapeuta pomoże Panu uporać się z zaburzeniami lękowymi a także odzyskać spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/