Czy te wszystkie objawy są oznaką ciąży?

Witam. Od 3 dni byle jak się czuje . Mam mase objawów. Ból rozlany brzucha, ból przy leżeniu na brzuchu, jadłowstręt , mdłości , odbijanie, gazy , zaparcia, problemy z oddawaniem moczu , parcie na stolec ale bezskuteczne Ból w krzyżu tak po środku oraz na dole. Wyostrzony węch. Powiększony obwód brzucha. Uderzenia gorąca i poty, bezsennosc , temperatura 36.5-37 Najmocniej doskwierają mi mdłości . Czy te wszystkie objawy to objawy ciąży?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytanie na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis jest niewystarczający do tego, żeby móc stwierdzić, co powoduje te objawy. Jeżeli podejrzewa Pani ciążę, najlepiej będzie wykonać test ciążowy. Proszę najpierw sięgnąć po ten, który można wykonać w domowych warunkach. Najlepiej zrobić go w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli będzie miała Pani wątpliwości odnośnie wyniku, należy go powtórzyć. Opcją jest także udanie się do laboratorium na wykonanie badania z krwi hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. On również pozwala na szybkie potwierdzenie bądź wykluczenie zapłodnienia. Poza tym nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeżeli wynik się potwierdzi, kolejny krok to wizyta u ginekologa.

Więcej informacji na temat objawów ciąży można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

W przypadku, gdy ciąża zostanie wykluczona, należy szukać innej przyczyny problemu. Opisane przez Panią objawy, jak ból brzucha, jadłowstręt, mdłości, czy też powiększony brzuch mogą sygnalizować jakieś schorzenia układu pokarmowego – np. choroby żołądka lub jelit. Aby to sprawdzić, należy udać się do gastrologa, który pokieruje Pani leczeniem i skieruje na ewentualne dodatkowe badania typu gastroskopia czy kolonoskopia.

Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadali eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-jadlowstret-ogolne-oslabienie-sennosc-i-silny-bol-w-ledzwiach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-mdlosci-a-wystapienie-okresu-i-ryzyko-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.