Czy ten ból podbrzusza oraz plamienie sygnalizują ciążę?

Witam mam 26 lat Mam pytanie 22 lipca współżyła z mężem to były moje dni płodne potem 6 sierpnia miałam ból w podbrzuszu 7 -8 Lipca miała malutkie plamienie po tych dniach cisza powinna dostać miesiączkę i nadal nic czy to możliwe że jestem w ciąży

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Przedstawione przez Panią objawy, takie jak ból podbrzusza i brak okresu mogą sygnalizować zarówno ciążę, jak też inne schorzenia wymagające konsultacji lekarskiej. Wśród innych dolegliwości, które mogą pojawić się na wczesnym etapie ciąży są m.in.: mdłości, rozdrażnienie, znacznie obniżone samopoczucie, uczucie nadmiernego zmęczenia oraz ból i tkliwość piersi.

W celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży zalecamy wykonać domowy test ciążowy. Aby jego wynik był wiarygodny najlepiej zrobić to go upływie 8 dni od możliwego zapłodnienia. Najlepiej jednak, jeśli będzie to termin spodziewanej miesiączki. Poza testem ciążowym może wykonać Pani również dodatkowo badanie beta HCG, czyli hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jego stężenie w pierwszym trymestrze ciąży wzrasta bardzo szybko, dzięki czemu można potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Zdarza się, że ból podbrzusza i plamienie mogą sygnalizować inne poważniejsze schorzenia ze strony układu rozrodczego, jak również być wynikiem zaburzeń hormonalnych, dlatego warto dodatkowo skonsultować się z ginekologiem lub lekarzem endokrynologii.

Więcej szczegółowych informacji na podobne zagadnienia można znaleźć w naszych artykułach dostępnych na portalu abczdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Warto również sprawdzić, co na podobne tematy sądzą eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-plamienie-i-bol-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-spowodowane-moze-byc-plamienie-zamiast-okresu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-plamienie-zamiast-miesiaczki-co-jest-przyczyna Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.