Czy te bóle podbrzusza sugerują ciążę?

Witam mam 29 lat i od 8 dni nie mam miesiączki testu ciążowego jeszcze nie robiłam , wraz z narzeczonym nie zabezpieczamy się i mamy stostunek przerywany . Zaczęły się bóle w podbrzuszu i ból z lewej strony jak by kłujący jest dość uciążliwy lecz nie tak bolesny , miesiączki mam regularne i trwają 6 dni a tu pierwszy raz 8 dni się spóźnia .. ból jest podobny do tego jak przed okresem lecz nigdy nie bolało mnie raz z lewej strony taki kłujący ból , śluz dość obfity o czasami jasno żółty bardzo jasno , co mi może dolegać ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, bardzo możliwe, że powodem kłucia w podbrzuszu, jak i opóźnienia menstruacji jest ciąża. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji, która chroniłaby przed zapłodnieniem, w związku z tym należy liczyć się z jego ryzykiem.

Na ten moment w pierwszej kolejności powinna Pani wykonać test ciążowy, który ją potwierdzi lub wykluczy. Gdyby był on negatywny, a nieregularnie miesiączki pojawiały się w kolejnych cyklach, proszę udać się wtedy do lekarza ginekologa na wizytę kontrolną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.