Co może sugerować taki ból po lewej stronie podbrzusza?

Witam od 13 dni spóźnia mi się miesiączka (miesiączkuje regularnie). Wykonałam test ciążowy , gdy miesiączka spóźniała mi się 6 dni. Na początku były widoczne dwie kreski lecz po chwili ta druga kreska zniknęła a następnie po ok. 30 minutach gdy spojrzałam na test znów była widoczna druga kreska . Po 3 dniach od wykonania pierwszego testu wykonałam drugi lecz wynik był negatywny. Dodam że odczuwam ból po lewej stronie podbrzusza. Do stosunku doszło kilka dni przed planowaną miesiączka . Czy jest szansa na to ze jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przy wykonywaniu testu ciążowego domowego użytku bardzo istotne jest trzymanie się wytycznych zawartych w ulotce producenta. Kluczowe jest właściwe wykonanie testu, a także odczyt wyniku w ściśle określonym czasie, podanym w ulotce. Zbyt wczesne i zbyt późne odczytanie wyniku nie będzie miarodajne i nie sposób się odnieść do wskazań takiego testu. O tym w jaki sposób i kiedy wykonać test ciążowy przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Prawdopodobnie ciążę w Pani przypadku można wykluczyć, skoro kolejny test, wykonany po terminie miesiączki, pokazał bez żadnych wątpliwości wynik negatywny. Dla pewności może Pani zgłosić się do laboratorium w celu oznaczenia stężenia beta hCG we krwi – to powinno ostatecznie rozwiać Pani wątpliwości.

Proszę pamiętać, że brak miesiączki to nie tylko ciąża. W przypadku przedłużającego się braku krwawienia konieczne jest skonsultowanie się z ginekologiem w celu ustalenia przyczyny zaburzeń cyklu. Niekiedy przyczyną są zaburzenia hormonalne lub nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego (np. cysty, mięśniaki). Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Ból podbrzusza może wskazywać albo na przeciągające się PMS, albo na dysfunkcje przydatków, np. jajnika. Trudno to ocenić bez badania, jednak jeżeli pojawi się gorączka czy nudności, to może to oznaczać zapalenie przydatków. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-przydatkow-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.