Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te testy są miarodajne?

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Czy są miarodajne? Ostatnia miesiączka wystąpiła u mnie 26 lutego 2021. Moje cykle trwają średnio 26-29 dni.( Ostatni rok). Okres spóźnia mi się 5 dni . Zrobiłam testy ciążowe z moczu( 1 wyszedł pozytywnie, w tym druga kreska była delikatną ale widoczna, natomiast drugi test negatywny. Dziś rano zrobiłam z krwi B hcg wynik <1mlU/ml. Dodam że współzylam 16.03 i 24.03 i były to stosunki niezabezpieczone.
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

testy ciążowe są miarodajne, jeśli są wykonywane w dniu spodziewanej miesiączki lub nie wcześniej niż 10 dni po stosunku. Skoro pojawiły się u Pani dwa różne wyniki testu, to jeden z nich jest fałszywie dodatni lub ujemny.

Delikatna kreska na teście ciążowym może świadczyć o bardzo wczesnej ciąży. Może też oznaczać, że test był wadliwy lub wykonany w nieprawidłowy sposób. Dwa różne wyniki mogą wynikać z czułości testów – niektóre testy są w stanie wykryć ciążę wcześniej, inne zaś później.

Jeśli chodzi o wynik beta-HCG, to poziom poniżej 5 mlU/ml oznacza brak ciąży.

Gdyby miesiączka nadal nie pojawiła się, proszę powtórzyć testy i bez względu na ich wynik udać się do ginekologa w celu znalezienia przyczyny braku okresu.

O tym, jak działają testy ciążowe przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Podobne pytania pojawiły się pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/5-dniowe-opoznienie-okresu-a-bol-brzucha-i-piersi, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/5-dniowe-opoznienie-okresu-po-stosunkach-a-prawdopodobienstwo-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-dni-plodne-bez-zabezpieczenia-a-5-dniowe-opoznienie-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy