Czy test ciążowy jest wiarygodny w tym przypadku?

Czy test ciążowy w dniu miesiączki a jednocześnie 19 dni od stosunku bez wytrysku jest wiarygodny? Witam 19 dni temu doszło do zbliżenia otarcia penisem moich narządów rozrodczych, penetracji oraz wytrysku nie było w środku ani na pochwę jedynie obawiam się ze jakieś plemniki mogły przedostać się w preejakulacie do pochwy a to mogło spowodować zapłodnienie ponieważ było to w okolicach dni płodnych. Dzisiaj powinnam dostać planowo miesiączkę jednak jej nie mam wykonałam z porannego moczu test ciążowy o czulosci 10 mUl/ml wyniki jaki uzyskałam wskazywał na negatywny jedna kreska. Od kilku dni boli mnie podbrzusze i piersi ogolnie jestem zestresowana cała sytuacja… Prosze o odpowiedz czy ten test jest już wiarygodny i mogę wykluczyć ciąże a opóźnienie jest spowodowane stresem ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej może być tak jak Pani pisze. Stres wpływa na cykl miesiączkowy, a więc może spowodować, że okres nie przyjdzie w terminie.

Test ciążowy wykonany po 19. dniach od stosunku seksualnego powinien być już wiarygodny. Jeśli więc pojawia się wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności można jeszcze oznaczyć poziom beta-HCG we krwi – badanie to będzie bardziej wiarygodne i da Pani ostateczną odpowiedź dotyczącą tego, czy zaszła Pani w ciążę.

Jeśli jednak nie doszło do penetracji oraz wytrysku, to ryzyko ciąży jest znikome i nie powinna Pani się martwić. Bóle podbrzusza i piersi mogą być oznaką zbliżającej się miesiączki.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-17-dni-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/potwierdzenie-ciazy-po-19-dniach-od-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-zrobionego-26-dni-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.