Czy 17 dni po stosunku wynik testu będzie wiarygodny?

Witam czy 17 dni po stosunku wyjdzie wynik testu wiarygodny? Bralam tabletki antykoncepcyjne ale jedna pominelam dlatego postanowiłam zrobic testy. Zrobilam 3 jeden 16 dnia i dwa 17 dnia po . Teraz łącze opakowania tabletek dlatego za bardzo nie wiem kiedy wynik jux jest wiarygodny. Kupilam te x najwyzsza czułością o 10miu (?)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

testy ciążowe są wiarygodne w dniu spodziewanej miesiączki lub po około 10-12 dniach od ewentualnej daty zapłodnienia. W związku z tym wykonała je Pani w odpowiednim czasie.

Jeśli wynik wyszedł negatywny, prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży. W przypadku dalszych podejrzeń warto wykonać badanie laboratoryjne beta-HCG, które jest w stanie wykryć ciążę już po 7 dniach od zapłodnienia.

Antykoncepcja hormonalna (w tym tabletki antykoncepcyjne, plastry antykoncepcyjne, wkładki wewnątrzmaciczne) nie wpływają na wynik testu ciążowego, dlatego można wykonywać testy ciążowe w trakcie jej stosowania bez obaw o zafałszowanie wyniku.

Podobne pytania pojawiały się już w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-17-dni-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-17-dni-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-testu-a-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.