Czy w takim wypadku mogę wykluczyć ciążę?

Witam, Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości. Ostatnią miesiączkę miałam 30 lipca, korzystam z aplikacji flo i spodziewałam się następnej w granicach 31 sierpnia . Dziś jest 14 dzień opóźnienia. Do stosunków doszło 3, 14, 28 sierpnia oraz 8 września. Wykonałam 3 różne testy ciążowe 31/08, 10/09, 14/09 oczywiście wszystkie wyszły negatywne. Mimo to okres spóźnia mi się 14 dni I bolą mnie Piersi, czy mogę wykluczyć ciążę biorąc pod uwagę 3 negatywne wyniki testów w takim podstępnie czasu? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

z uwagi na wykonane testy ciążowe jest mało prawdopodobne, by była Pani w ciąży – istnieje naprawdę niewielkie ryzyko, że testy dają wynik fałszywie negatywny, natomiast dla pewności może Pani wykonać badanie laboratoryjne z krwi na obecność beta hCG. Biorąc pod uwagę Pani miesiączki oraz moment cyklu, w którym uprawiała Pani seks, zapłodnienie byłoby możliwe tylko 14.08. Tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Bóle podbrzusza i piersi znamionują, że na linii podwzgórze-przysadka mózgowa-jajniki nie ma żadnych problemów czy zaburzeń hormonalnych. Jednak wtórny brak miesiączki może mieć wiele przyczyn – stres i nagła utrata wagi czy przemęczenie to zdaje się najczęstsze z nich. Jeżeli okres nie pojawi się w przeciągu kilku dni, proszę zwrócić się do ginekologa, konieczne jest ustalenie przyczyny braku krwawienia.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.