Czy są bardzo duże szanse na ciążę?

Witam, okres spóźnia mi się 10 dni. Współżyłam z parterem jednak zawsze używając prezerwatywy. Nigdy też nie doszło do wytrysku w pochwie. Wykonałam 3 testy ciążowe o różnych porach dnia i wszystkie dały wynik negatywny. Jakie są szanse że jednak mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanym przez Panią przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie – głównie z uwagi na negatywne testy ciążowe oraz stosowanie zabezpieczenia podczas stosunków.

Na menstruację wpływa wiele czynników, w tym również stres, niedożywienie czy nadmierny wysiłek fizyczny. Ponadto brak okresu może być związany z nieprawidłowościami ginekologicznymi, dlatego jeśli nadal nie wystąpił u Pani okres, to proszę zapisać się na wizytę do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

O braku miesiączki przy negatywnym teście ciążowym pisaliśmy w artykule, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Zachęcamy również do zapoznania się z tym artykułem:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.