Jak najszybciej zdiagnozować ciążę?

Dzień dobry. Od 3 dni spóźnia mi się okres. Nigdy wcześniej się to nie zdarzało. Na 2- 3 dni przed planowaną datą pojawiły się bóle podbrzusza tak jak zawsze. Wykonałam test, który wyszedł negatywny. Jak najszybciej mogę sprawdzić dlaczego tak się dzieję jak wykluczyć ciążę na 100%?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aby wykluczyć na 100 proc. ciążę, proszę oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi. Jest to badanie, które można wykonać w każdym laboratorium, a jego wynik jest bardziej wiarygodny niż domowy test ciążowy.

Na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, w tym stres, zmiana sposobu odżywiania, infekcje czy podróże. Być może w tym miesiącu miała Pani gorszy okres, który mógłby się objawiać opóźnieniem menstruacji. Jeśli jednak okres nie pojawi się, pomimo upływu czasu, a ciąża zostanie wykluczona, to proszę zgłosić się do ginekologa, by wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Temat ten był poruszany w naszym artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.