Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniający się okres - co może być powodem?

Witam! Mojej dziewczynie okres spóźnia się 10 dni. Ostatnie krwawienie nastąpiło 31 listopada. Ostatni stosunek uprawialiśmy ok. tygodnia po zakończenia się okresu. Użyliśmy prezerwatywy, a po stosunku sprawdziłem, że prezerwatywa nie pękła. Zrobiliśmy dwa testy ciążowe "apteczne", w odstępie trzech dni, jeden ok. godziny 20, a drugi ok. godziny 5 rano. Czy jest szansa na ciążę?

ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Wiarygodność testu ciążowego zależy od czasu wykonania. Jeżeli test wykonany był co najmniej 14 od daty ryzykownego stosunku, to jego wynik można uznać za wiarygodny. Jeżeli wspomniane testy zrobione zostały w odpowiednim terminie to ciążę należy wykluczyć.
Trudno jest mi ocenić, dlaczego w takim przypadku doszło do tak znaczącego wydłużenia cyklu. Istnieje jednak wiele czynników wpływających na jego długość: stres, infekcje, leki, podróże i inne.
Jeżeli miesiączka nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni mimo negatywnych wyników testów ciążowych należy skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy