Spoźniający się okres po niepełnym stosunku z zabezpieczeniem

stosunek niepełny z prezerwatywą dwa dni przed planowanym okresem - prezerwatywa nie pękła, chłopak sprawdzał, wytrysku nie było, jest 3 październik a okresu nadal nie ma. o co może chodzić ?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko ciąży w takim przypadku jest bardzo małe, ponieważ do stosunku doszło w przed samą miesiączka czyli w okresie niepłodnym ( zakładając regularność cylku miesiączkowego). Aby wykluczyć ciążę, dla pewności, polecam wykonać test ciążowy po 14 dniach od "ryzykownego stosunku", jeżeli miesiączka nie pojawi się do tej pory. Pozdrawiam