Pęknięta prezerwatywa bez wytrysku a ryzyko ciąży

Pęknięta prezerwatywa a prawdopodobieństwo ciąży dzień dobry. Kochałam się z moim chłopakiem i on ''wychodząc'' ze mnie poczuł, że pękła nam prezerwatywa. Nie doszło do wytrysku ale pękniecie było we mnie. Mam nieregularny okres wiec ciezko okreslic mi dni nieplodne ale według moich obliczeń byly to dni niepłodne bo mialam mała ilość śluzu. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku pęknięcia prezerwatywy istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykownego stosunku.

Każdy stosunek z penetracja gdy pękła prezerwatywa jest związany z ryzykiem nieplanowanej ciąży. W przypadku braku miesiączki wskazane wykonanie testu ciążowego.