Pęknięcie prezerwatywy bez wytrysku a ryzyko ciąży w czasie dni bezpłodnych

dzień dobry. Kochałam się z moim chłopakiem i on ''wychodząc'' ze mnie poczuł, że pękła nam prezerwatywa. Nie doszło do wytrysku ale pękniecie było we mnie. Według mnie mam teraz dni niepłodne, mała ilość śluzu (choć mam niereguralny okres). Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku, ze względu na pęknięcie prezerwatywy, ryzyko ciąży istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by ryzyko to określić w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.