Ryzyko ciąży po stosunku w dni płodne z prezerwatywą

Witam! Kochałem się ze swoją dziewczyną w dni płodne (5.01.2013). Ma regularne cykle. Stosowaliśmy zabezpieczenie w formie prezerwatywy. W pewnym momencie poczułem, że prezerwatywa pękła poniżej żołędzi tak z 1 cm. Do wytrysku było daleko i nie miał on miejsca w momencie gdy prezerwatywa pękła, więc możliwość przecieku preejakulatu jest znikoma. Dziewczyna miała po stosunku zapalenie pęcherza co spowodowało opóźnienie okresu tak z 3-4 dni. Na początku miała brązowe plamienia, lecz potem przyszedł okres i zakończył się tym samym. Robiła test ciążowy 20 dni po stosunku i wyszedł negatywny. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Ostatnie tygodnie dużo przytyła i stołowała się w restauracjach typu McDonald oraz dokonywała posiłków o niewskazanej godzinie, czyli coś koło 22. Aktualnie twierdzi, że ma mdłości.

Witam, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży było znikome. Uzyskany negatywny wynik testu ciążowego 20 dni po stosunku należy uznać za wiarygodny. Przyrost masy ciała, ewentualne wzdęcia oraz nudności należy przypisać nieprawidłowej diecie oraz przebytej infekcji dróg moczowych. Jeżeli mimo wszystko mają Państwo obawy o ewentualną ciążę, możecie oczywiście powtórzyć test ciążowy. Pozdrawiam