Jakie jest ryzyko ciąży po dotknięciu prezerwatywy palcami, na których był preejakulat?

Witam, proszę o odpowiedź na pytanie. W nocy z 24 na 25 marca (dokładnie ok. godz. 4. nad ranem 25 marca) odbyłem stosunek z 30-letnią kobietą. Założyłem prezerwatywę, jednak w stanie podniecenia wydzielił mi się preejakulat i zakładając prezerwatywę, dotknąłem palcami wydzielinę, po czym mogłem ją przenieść na kondoma. Stosunek zakończył się w owym zabezpieczeniu (ejakulat w środku prezerwatywy). Po zakończeniu stosunku, rozmawialiśmy i partnerka powiedziała, że to mogą być jej dni płodne, a najbliższej miesiączki spodziewa się ok. 3-4 kwietnia. 4 kwietnia, czyli po 11(?) dniach zrobiła test ciążowy przy pomocy "Pink - Test ciążowy, test płytkowy", który wyszedł negatywnie.

Mam pytanie: czy wynik takiego testu, zrobionego 11 dni po stosunku, ale w 1-2 dniu spodziewanej miesiączki jest wiarygodny, ewentualnie czy stanowi jakąś sugestię co do możliwości zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.

Witam, wyliczenie dni płodnych możliwe jest wyłącznie na podstawie danych na temat cyklu partnerki, tj. pierwszego dnia ostatniej miesiączki oraz czasu trwania jej najkrótszego i najdłuższego cyklu. W opisanej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być jednak znikome. Do zapłodnienia może dojść jedynie w wyniku bezpośredniego przeniesienia nasienia do dróg rodnych. W Państwa przypadku nic takiego nie miało miejsca. Jak sam Pan wspomina, być może doszło do naniesienia preejakulatu na zewnętrzną powierzchnię prezerwatywy. Po drugie dane na temat występowania plemników w preejakulacie są rozbieżne. Jeżeli mimo wszystko obawiacie się Państwo, że mogło dojść do zapłodnienia, należałoby powtórzyć test za kilka dni. Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki testu można uzyskać w dniu spodziewanej miesiączki u kobiet miesiączkujących regularnie. Jeżeli cykle bywają nieregularne, testy należy wykonywać po 14 dniach. Pozdrawiam