Ryzyko ciąży przy nieregularnych cyklach

Moje cykle są nieregularne: trwają od 17 dni do 35 mniej więcej, miesiączka przychodzi, kiedy chce. Ostatnio współżyłam w prezerwatywach 7 i 8 dnia cyklu oraz 26 i 27 dnia cyklu, okres miałam dostać 31 stycznia, lecz spóźnia się już 3 dni, z reguły przychodził wcześniej niż później. Mam niedoczynność tarczycy i biorę Euthyrox, lecz czasem o nim zapominam. Ostatnio miałam egzaminy, więc również trochę stresu oraz mam skłonności bulimiczne. Bolały mnie sutki przez 3 dni, lecz teraz przestały. Prezerwatywy nie pękły, pomimo tego stresuję się, że mogło coś wypłynąć i coś z tego wyniknąć. Prosiłabym o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!
Najważniejszym czynnikiem, który pozwala na określenie ryzyka ciąży, jest faza cyklu. Pierwszym dniem cyklu jest pierwszy dzień miesiączki. Nie doprecyzowała Pani jak było w tym przypadku u Pani. Metoda obliczenia zakłada następującą prawidłowość: początek okresu płodnego: długość najkrótszego cyklu spośród ostatnich 12 cykli minus 20 dni
albo długość najkrótszego cyklu spośród ostatnich 6 cykli minus 21 dni, ale pod warunkiem, że żaden cykl nie był krótszy niż 26 dni. Jeśli choć jeden był krótszy, okres płodny rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiączki, a wyznaczyć można tylko jego koniec.
Koniec okresu płodnego obliczamy następująco: długość najdłuższego cyklu spośród ostatnich 12 cykli minus 11 dni.

Jeżeli stosunki odbyły się w okresie poza dniami płodnymi ryzyko ciąży jest niewielkie. Proszę poczekać jeszcze kilka dni, ponieważ przesunięcia w cyklu miesięcznym się zdarzają, a wpływają na nie takie czynniki jak stres, czy zwiększona aktywność fizyczna. W razie dalszych wątpliwości, czy też niewystąpienia krwawienia proszę wykonać test ciążowy - najlepiej w terminie dwóch tygodni od ostatniego stosunku.

Pozdrawiam serdecznie!