Zsunięta prezerwatywa a ryzyko ciąży

Chciałabym się zapytać specjalisty o to kiedy występują dni płodne i niepłodne (cykl 28-30). 11.02 dostałam okres, a 26.02 uprawiałam seks. Partnerowi zsunęła się prezerwatywa, jednak szybko to zauważyliśmy. Otwór od prezerwatywy znajdował się na zewnątrz pochwy. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jedną z zasad wyliczania dni płodnych jest metoda kalendarzykowa, która nie jest w pełni skuteczna. Od najdłuższego dnia cyklu odejmuje się 20, a od najkrótszego 11. Oznacza to, że przy Pani cyklach dni płodne występują między 7 a 20 dniem cyklu. Jeżeli do stosunku doszło w 15 dniu cyklu, tzn w okresie okołoowulacyjnym a zawartość prezerwatywy wylała się w okolicę dróg rodnych istnieje ryzyko ciąży.
Pozdrawiam.