Zsunięta prezerwatywa, która została w pochwie a ryzyko ciąży

PREZERWATYWA ZOSTAŁA WE MNIE Witam, ostatni okres miałam 14.08 okres mam mniej więcej co 26 - 28 dni. 03.09 kochałam się z chłopakiem i prezerwatywa została we mnie i zawartość wylała się z niej spływając mi po udach. Proszę o odpowiedz czy mogłam zajść w ciąże. Z góry dziekuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę byłoby bardzo duże podczas dni płodnych, ale u Pani był to 20 dzień cyklu. Pani miesiączki występują dośc regularnie więc najprawdopodobniej były to już dni niepłodne.
Proszę obserwować swój organizm czy nie pojawią się objawy ciąży lub czy nie opóźnia się kolejna miesiączka, gdyż nie ma 100% pewności, że nie doszło do zapłodnienia. Proszę jednak się nie stresować bo prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.

Tak dla innych też... Nie należy przetrzymywać penisa w pochwie, jeśli był już wytrysk lub gdy osłabił się wzwód bez wytrysku.
Przy wyjmowaniu penisa wskazane przytrzymanie palcami gumki.
Pozdrawiam.