Czy możliwa jest ciąża po seksie w prezerwatywie?

Witam wczoraj uprawialiśmy seks w prezerwatywie gdy doszedłem to dziewczyna trzymała penisa ok. minutę penisa w środku a gdy wyjmowałem penisa to prezerwatywa została w pochwie bardzo płytko, może kilka mm, nie było to jakoś głęboko. Dziewczyna ma teraz dni niepłodne, za kilka dni powinna dostać okres. Dziewczyna twierdzi że nic się nie wylało z prezerwatywy, Czy jest możliwa ciąża ? bardzo się boje
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zsunięcie prezerwatywy i pozostanie jej w pochwie stwarza ryzyko zapłodnienia. W takiej sytuacji nasienie może dostać się do dróg rodnych, co zwiększa ryzyko zajścia w ciążę.

Jeśli dziewczyna spodziewa się niebawem menstruacji, to ryzyko nie jest bardzo duże. Nie można go jednak całkowicie wykluczyć, dlatego proszę oczekiwać na pojawienie się krwawienia miesiączkowego. Jeśli tak się nie stanie, wskazane jest wykonanie testu ciążowego najwcześniej po 10-14 dniach od stosunku.

W naszym projekcie pojawiało się wiele podobnych pytań, które znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-pozostala-w-pochwie-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-w-pochwie-po-stosunku-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-w-pochwie-i-preejakulat-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.