Czy możliwe jest poczęcie w takiej sytuacji?

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zajścia w ciążę przy tym gdy przy zakładaniu prezerwatywy dotknie się przypadkiem penisa palcami. Mam na myśli to że najpierw dziewczyna ma penisa w ustach (nie dochodzi do wytrysku) więc ewentualny preejalukat zostaje prawie usunięty i do tego dochodzi ślina która podobno uszkadza plemniki i gdy zakładam prezerwatywe przypadkiem dotkne palcami penisa i boje się że naniose coś na prezerwatywę. Prezerwatywy nie da się idealnie rozwinąć bo czasem lekko się dotyka palcami penisa przy rozwijaniu. Czy moje obawy są niepotrzebne? Czy po stosunku oralnym na penisie nie ma już plemników z preejalukatu zdolnych do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zapłodnienia w opisanym przez Pana przypadku jest bardzo małe.

Prezerwatywa zabezpiecza przed zajściem w ciążę podczas penetracji, a samo dotknięcie penisa nie spowoduje zapłodnienia. Biorąc pod uwagę, iż wcześniej nie doszło do wytrysku, to mało prawdopodobne, aby na penisie znajdowały się plemniki zdolne do zapłodnienia.

Mimo to, warto wykonać test ciążowy, aby mieć pewność, czy dziewczyna nie zaszła w ciążę. Najlepiej wykonać go po 14 dniach od zbliżenia.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-prezerwatywnie-a-mozliwosc-zajscia-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obawy-przed-ciaza-po-stosunku-z-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-ryzyko-zajscia-w-ciaze-gdy-na-penisie-znajdowal-sie-preejakulat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.