Czy mogło dojść do poczęcia u partnerki?

Witam, mam pytanie odnośnie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Mianowicie 17 grudnia odbyłem stosunek ze swoją partnerką w prezerwatywie przy użyciu lubrykantu durex. W pewnym momencie zorientowałem się ze prezerwatywa zsunęła się i została w partnerce, do wytrysku nie doszło, po wszystkim wyjęła prezerwatywe, byla cała. Ostatnią miesiączkę rozpoczęła 24 listopada, ma cykle nie regularne. Czy jest duża szansa że zajdzie w ciąże? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanym przez Pana przypadku nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę.

Mogło się tak stać na skutek zsuniętej prezerwatywy, która została w partnerce. I choć brak wytrysku zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia, to płyn preejakucyjny wydzielany podczas stosunku również może zapłodnić, ponieważ zawiera plemniki.

Skoro partnerka ma nieregularne cykle miesiączkowe, to nie wiadomo, czy sytuacja ta nie miała miejsce podczas dni płodnych. Aby to zweryfikować należy wykonać test ciążowy po około 14 dniach od ryzykownej sytuacji.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moja-partnerka-jest-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-zsunieciu-sie-prezerwatywy-bez-wytrysku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-ryzyko-zaplodnienia-jesli-prezerwatywa-zostala-w-partnerce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.