Czy po pęknięciu prezerwatywy partnerka mogła zajść w ciążę?

Dzień dobry, miałem dzisiaj stosunek z kobietą i podczas pękła prezerwatywa z boku. Wyszedłem od razu, ale gdy sprawdziłem prezerwatywę była w niej już biała substancja, ale ja nie doszłam podczas. Chciałbym dodać że gdy prezerwatywa pękła byłem tą częścią w partnerce. Nie wiem co teraz robić. Duża jest szansa że będzie w ciąży ? Jestem za młody na dziecko, a również dopiero w ostateczności chciałbym kupić tabletki antykoncepcyjne
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne zabezpieczają przed ciążą, ale przyjmuje się je regularnie, zanim dojdzie do stosunku, a nie po nim. W takich awaryjnych sytuacjach stosuje się tabletkę dzień po. Jest to jednorazowa duża dawka hormonów, która hamuje bądź opóźnia owulację.

Niestety pęknięcie prezerwatywy stwarza ryzyko zajścia w ciążę, nawet jeśli nie doszło do wytrysku wewnątrz pochwy. Biała substancja, o której Pan wspomina, to zapewne płyn preejakulacyjny, w którym także znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia. Znaczenie ma również, w którym dniu cyklu miesiączkowego była kobieta.

W obecnej sytuacji partnerka powinna wykonać test ciążowy, by zweryfikować, czy nie doszło do zapłodnienia. Na tym etapie będzie wiarygodny.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekniecie-prezerwatywy-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-pekniecie-prezerwatywy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekniecie-prezerwatywy-a-ryzyko-wystapienia-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.