Jak duża jest szansa, że mogłam zajść w ciążę?

Dzień dobry, mam pytanie. Od 7 lat zażywam tabletki Atywia Daily, w grudniu przez stres kilka razy wzięłam ją z opóźnieniem (raz większym niż 12h, niestety nie pamiętam, w którym tygodniu). Ostatnią tabletkę przyjęłam prawidłowo w czwartek 28.12, a w sobotę 30.01 doszło do stosunku częściowo bez prezerwatywy. W niedzielę rozpoczęło się plamienie. We wtorek (niestety wcześniej się nie udalo, w dyżurującej aptece nie był dostępny) o 13 przyjęłam tabletkę EllaOne. Czuję się bardzo dobrze, nie wystąpiły wymioty ani inne dolegliwości. Jaka jest szansa, że mogłam zajść w ciążę?
KOBIETA, 31 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety opóźnienia w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych wpływają negatywnie na skuteczność tej formy zabezpieczania przed ciążą. Ciężko ocenić, jak duże jest ryzyko, ale jeśli dodatkowo zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną, to prawdopodobieństwo, że zajdzie Pani w ciążę jest niewielkie.

Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy po upływie dwóch tygodni od tego współżycia.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-a-antykoncepcja-awaryjna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-antykoncepcji-awaryjnej-po-peknietej-prezerwatywie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-stosowaniu-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.