Czy jest duże ryzyko ciąży u 21-letniej kobiety?

Dzień dobry, piszę z nurtującą mnie sprawą i potrzebuję porady. Mianowicie w niedziele 16.07 miałam z chłopakiem swój pierwszy raz, niestety nie użyliśmy prezerwatywy, chłopak nie skończył we mnie. Dla świętego spokoju po 22 godzinach od stosunku (17.07) zażyłam „tabletkę po” ,bo wcześniej nie mogłam jej zdobyć. Jak narazie nie ma żadnych skutków ubocznych (23.07). Niedługo też idę do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Czy mam się czym martwić? Odchodzę od zmysłów..
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

antykoncepcja awaryjna cechuje się wysoką skutecznością, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że uchroni ona Panią przed zajściem w ciążę. Uważamy, że nie ma potrzeby martwić się na zapas.

Proszę cierpliwie poczekać na menstruację. Z powodu zastosowania tabletki awaryjnej może ona pojawić się później lub wcześniej, a także zmienić swój charakter. Najczęściej nie jest to jednak powodem do niepokoju. Gdyby okres nie pojawił się w terminie, proszę wykonać test ciążowy.

Poniżej umieszczamy linki do podobnych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletka-72-po-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-dwoch-tabletek-ellaone-a-ochrona-przed-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-ellaone-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.