Zastosowanie Ellaone a ryzyko ciąży

Witam, Proszę o opinię. 8. lutego (niedziela) był mój pierwszy dzień miesiączki, trwa ona u mnie zazwyczaj 6-7 dni. 12. lutego odbyłam stosunek płciowy, w którym antykoncepcja zawiodła. Ok 60 godzin po stosunku udało mi się dostać i połknąć tabletkę Ellaone. W ciągu ostatnich kilku dni wystąpiło znikome plamienie. Moje cykle trwają 28/29 dni. Bardzo się stresuję (wizytę u lekarza mam za kilka dni), więc 12 marca wykonałam test ciążowy, wynik negatywny. Czy istnieje realne ryzyko ciąży?

Renata GrzechociĹska

Z Pani opisu wynika, że do stosunku doszło jeszcze podczas trwania miesiączki. Przy regularnych cyklach trwających powyżej 20 dni w tym czasie występują dni niepłodne. Ryzyko ciąży jest prktycznie zerowe. Antykoncepcja "po" może powodować zaburzenia miesiączkowania.