Prawdopodobieństwo ciąży a obliczenia dni plodnych

Witam ponownie i dziękuję w odpowiedzi na Państwa mail "Witam! Czas po miesiączce określamy jako względnie niepłodny, kiedy nie wiemy do końca w jakim momencie wystąpi owulacja, ile przeżyje nasienie w drogach rodnych, a przez to nie możemy wykluczyć zajścia w ciąże w wyniku stosunku w tym czasie. Ilość nasienia, która się mogła dostać do Pani dróg rodnych nie jest duża, przez co ryzyko zajścia w ciążę nie jest wysokie. Aby powiedzieć coś więcej o szansach na ciążę, musiałabym znać średnią długość Pani cyklów płciowych - im są dłuższe, tym szansa niższa oraz dokładny dzień, w którym doszło do stosunku. Jeśli opóźni się Pani miesiączka w cyklu, proszę wykonać test ciążowy. Pozdrawiam serdecznie!" Moje cykle trwają zwykle 29-30 dni, okres skończył mi się 8.10.12 a współżyłam 10.10.12. Proszę o określenie jakie mam szansę. Dziękuję z góry.

Witam serdecznie, przy Pani długości cyklach dni płodne przypadają na 9-19 dzień cyklu. W treści pytania nie znajduję informacji na temat pierwszego dnia miesiączki, który jest jednocześnie pierwszym dniem cyklu. Można jednak stwierdzić, że jeżeli miał on miejsce 2 października lub wcześniej, to do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni niepłodnych. Jeżeli jednak miesiączka rozpoczęła się później, istnieje ryzykiem ciąży, ale wydaje się być ono znikome. Największe ryzyko ciąży występuje w okolicach 12-16 dnia cyklu. Pozdrawiam