Dni niepłodne - czy podczas nich można zajść w ciążę?

Witam. Mam 18 lat. Ostatnio kochałam się z chłopakiem i nie zauważyliśmy, jak pękła nam prezerwatywa, wytrysk nastąpił wewnątrz pochwy. Bardzo się przestraszyłam, więc policzyłam dni płodne w kalendarzykach w Internecie. Patrzyłam w trzech i wychodzi, że miałam akurat niepłodny dzień, ale czy mimo tego mogę być w ciąży? Do stosunku doszło 26.02. Ostatnia miesiączka zaczęła się 19.02. Cykl u mnie trwa zazwyczaj 28 dni regularnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
w przypadku 28-dniowych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 8. a 17. dniem cyklu. Do stosunku doszło 7. dnia cyklu, czyli podczas dni niepłodnych. Ryzyko zajścia w ciążę podczas dni niepłodnych jest małe, ale nie równe zeru. Może się bowiem zdarzyć, że w danym cyklu owulacja pojawi się wcześniej lub później.
Pozdrawiam