Petting - czy jest możliwość zajścia w ciążę w dni niepłodne?

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę zajść w ciążę w dniach niepłodnych, okres mam co 28 dni, czasem jest o 1 dzień różnicy, a krwawienie trwa do 4 dni. Nie stosuję jeszcze żadnego zabezpieczenia ze swoim chłopakiem, ale nie współżyjemy ze sobą.
Ostatniego razu (w 5 dniu cyklu) miałam z nim pieszczoty, dotykał palcami łechtaczkę, jednak boję się, że mógł wcześniej dotknąć nimi swój członek (wcześniej nie było u niego wytrysku).

Czy w takim wypadku mogę być w ciąży? Niedługo powinnam mieć już miesiączkę.
Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przy cyklach 28-dniowych dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Dni niepłodne nie chronią w 100 proc. przed niechcianą ciążą.
Aby doszło do zapłodnienia konieczne jest przeniesienie spermy do dróg rodnych kobiety. W Pani przypadku mogło dojść do przeniesienia preejakulatu, który może zawierać nieznaczne ilości plemników, o znacznie upośledzonej ruchliwości, co zmniejsza ich zdolność do zapłodnienia.
Ryzyko ciąży jest bardzo małe. W przypadku wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam