Ciąża bez wytrysku - ryzyko

Witam. Czy mogę być w ciąży jeśli chłopak nie doszedł, ale dotykał członka ręką, a potem wkładał palce do mojej pochwy?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli nie doszło do przeniesienia spermy do dróg rodnych kobiety nie ma możliwości aby doszło do zapłodnienia. Mogło dojść do przeniesienia preejaklutau, który wydziela się podczas pobudzenia seksualnego. Preejakulat może zawierać nieznaczne ilości plemników o upośledzonej ruchliwości co obniża ich zdolność do zapłodnienia. W takim przypadku ryzyko ciąży jest bardzo małe.
Pozdrawiam.