Prawdopodobieństwo ciąży przy stosunku w dni płodne

Ostatnio okres spóźnił mi się 5 dni. Przeciętnie mam 28, miałam go zaledwie 4 dni. Ta miesiączka była inna od pozostałych, bardziej bolesna, nie mogłam chodzić z bólu. Zdarzyło się nawet, że zwymiotowałam, Ból menstruacyjny z dniem odpuszczał.

Przy stosunku odczuwam ból w podbrzuszu, kłucie. Teraz odczuwam bóle menstruacyjne, chociaż do okresu jeszcze mi daleko. Mam teraz dni płodne. Niestety chłopak 14.11.2010 był pod wpływem alkoholu, że tak to określę "skończył we mnie".
Jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę?
Pilnie proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia zawsze istnieje możliwość zajścia w ciążę. Stosunek podczas trwania dni płodnych zwiększa ryzyko ciąży. W przypadku cykli 28 dniowych dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Należy jednak pamiętać, że podczas dni niepłodnych zajście w ciążę jest mniej prawdopodobne ale to prawdopodobieństwo nie jest równe zeru.
Natomiast dolegliwości bólowe podczas współżycia oraz zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą być objawem np. torbieli jajnika, endometriozy. Wymaga to konsultacji ginekologicznej.
Aby wykluczyć ciążę proponuję wykonać test ciążowy. Najlepiej zrobić to w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam