Pierwszy raz a ryzyko ciąży

Witam!

Dwa dni temu przeżyłam swój pierwszy raz, mam 15 lat i strasznie się boję, że mogę zajść w ciążę. Użyliśmy oczywiście prezerwatyw z moich obliczeń wynika, że najprawdopodobniej miałam dni niepłodne, ponieważ ostatnią miesiączkę dostałam 28 października, a mój cykl trwa 28/29 dni.
Od mojego pierwszego stosunku boli mnie lewy jajnik, nie wiem czy to dlatego, że bardzo martwię się, że mogło dojść do zapłodnienia czy też dlatego, że coś się stało.
Proszę o jakąś poradę, czy zapłodnienie było możliwe.?

Witam serdecznie.

W przypadku cykli 28-29 dniowych orientacyjnie dni płodne wypadają pomiędzy 8 a 19 dniem cyklu. Stosunek odbył się 7 dnia cyklu czyli w podczas dni niepłodnych. Należy pamiętać, że w czasie dni niepłodnych również istnieje ryzyko zajścia w ciążę ponieważ nigdy nie wiadomo ile dni będzie trwał cykl.

Natomiast ból w okolicy lewego jajnika może być reakcją na pierwszy stosunek płciowy. Gdyby dolegliwości bólowe nie ustąpiły lub wręcz się nasiliły proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam