Czy to krwawienie wyklucza ciążę?

Witam. W pierwszy dzień dni płodnych miałam niebezpieczny stosunek. Na następny dzień zaylam escapelle. Po 7 dniach od przyjęcia ESC dostałam krwawienia które trwało 3 dni było obfite że skrzepami oraz śluzem. Do okresu było jeszcze dwa tygodnie. Cykle mam 30-31 dyniowe regularny okres. Czy to krwawienie wyklucza ciążę ?
KOBIETA, 31 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

Po zażyciu leku Escapelle bardzo często (częściej niż u 1 na 10 pacjentek) jako działanie niepożądane mogą wystąpić do czasu wystąpienia następnego krwawienia miesiączkowego nieregularne krwawienia śródcykliczne. Także może pojawić się ból podbrzusza, głowy czy uczucie zmęczenia.

U większości kobiet miesiączka jest prawidłowa i w przewidzianym terminie, jednak u niektórych kobiet może ona wystąpić kilka dni później lub wcześniej niż zwykle. Opisana przez Panią sytuacja może być efektem skutków ubocznych zastosowania tabletki Escapelle. Proszę obserwować swój organizm, jeśli coś wzbudzi Pani wątpliwość, np. jeżeli właściwe krwawienie miesiączkowe opóźni się o więcej niż 5 dni, będzie bardzo skąpe lub przeciwnie - bardzo obfite lub jeśli obecne krwawienie będzie Panią niepokoić - proszę skontaktować się z lekarzem.

Takie obfite krwawienie śródcykliczne zazwyczaj wyklucza ciążę.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska