Dlaczego mam te krwawienia z odbytu podczas stosowania antykoncepcji?

Dzień dobry od 12.03 stosuje plastry antykoncepcyjne. Od tamtego czasu już 3 razy zdarzyła mi się obfita ilość krwi podczas wypróżniania. Była w muszli i na papierze. Nie boli mnie brzuch, nie piecze ani nie swędzi mnie odbyt. Czy to może być spowodowane antykoncepcja?
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Tak, plastry antykoncepcyjne mogą wywoływać schorzenia typu zapalenie jelit czy też żołądka. Przy takim zapaleniu może pojawić się krew w stolcu. Powinna Pani przy takim objawie, niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska