Czy Ashwaganda ma wpływ na krążek hormonalny?

Witam, od dłuższego czasu stosuję krążek antykoncepcyjny ginoring. Czy jednocześnie mogę stosować ashwagande czy może zaburzy ona działanie antykoncepcyjne krążka?
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

Nie istnieją badania naukowe, które wskazywałyby na negatywne interakcję ashwagandhy i środków antykoncepcyjnych. Aktualnie dostępne informacje,nie wykazują,że ashwagandha obniża skuteczność środków antykoncepcyjnych, takich jak tabletki doustne, plastry przezskórne, wkładki wewnątrzmaciczne czy krążki dopochwowe.

zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska