Czy możliwe, że Escapelle zadziałało?

Moje cykle wahają się pomiędzy 25 do 29 dni. 30 kwietnia odbyłam stosunek bez zabezpieczenia kolejnego dnia przyjęłam pigułkę Escapelle. Od tamtej pory boli mnie dół brzucha i dół pleców. Dodam że mam 43 lata. Jest szansa że nie będę w ciąży??
KOBIETA, 44 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Według ulotki :

"Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 pacjentek):

- Nudności.

- Do czasu wystąpienia następnego krwawienia miesiączkowego mogą występować nieregularne krwawienia śródcykliczne.

- Może pojawić się ból podbrzusza.

- Uczucie zmęczenia.

- Ból głowy.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych"

Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Pani objawy są działaniem niepożądanym leku.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska