Dlaczeg nie odczuwam przyjemności z penetracji?

Dzień dobry, martwi mnie brak przyjemności z penetracji podczas stosunku. Na początku powiem, że mam świadomość tego, że wiąż się rozwijam (mam 18 lat) ale dalej mam problemy z nieregularnymi miesiączkami. Z tym udałam się już do lekarza - doradził mi zmianę stylu życia i przede wszystkim przytycie. Jeżeli o to chodzi, jestem dość szczupła i mam niedowagę, staram się coś z tym zrobić, jednak mój metabolizm jest chyba szybszy. Mój pierwszy stosunek był już prawie półtora roku temu, od tamtej pory wiele razy już to zrobiłam. Nadmienię, że cały czas mam tego samego partnera, który również zrobił to ze mną pierwszy raz. W momencie wkładania członka do pochwy, czuje ogromny ból, jestem zaciśnięta, bo bardzo stresuje się tym bólem, gdyż przy każdym stosunku on następuje, mimo że miałam nadzieje, że z czasem on minie. Po jego włożeniu jest już dobrze, jednak nie odczuwam takiej przyjemności jak podczas innych rzeczy. Wspólnie z partnerem zastanawiamy się, czy jest to kwestia mojego stresu, czy jakiejś choroby (pochwicy), bo przyznaję, że czuje podniecenie do momentu penetracji. Za każdym kolejnym razem staram się, aby było jak najlepiej, jednak żadna pozycja nie pozwala na osiągniecie orgazmu. Nie wiem co mam zrobić, mój partner oczywiście mnie rozumie i wspiera mnie w tym, jednak wiem, że potrzebuje takiej bliskości, w której oboje będziemy czuli się spełnieni, a ta przyjemność nie będzie jednostronna. Mam świadomość, że życie seksualne jest bardzo ważne w związku, a czuję, że to przeze mnie je zaniedbujemy. Dodam jeszcze, że kiedy niedawno miałam robione pierwsze badanie ginekologiczne, wkładanie również bardzo mnie bolało. Bardzo proszę o jakieś porady, może wiedzą Państwo co może być nie tak. Z góry niezmiernie dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stres i obawy mogą powodować, że Pani ciało się napina, co utrudnia penetrację i potęguje dyskomfort. Warto pracować nad technikami relaksacyjnymi przed i w trakcie stosunku, jak głębokie oddychanie, masaż czy dłuższa gra wstępna.

Pochwica jest stanem, w którym mięśnie pochwy nieświadomie zaciskają się podczas próby penetracji, co może powodować dolegliwości bólowe. Konsultacja z ginekologiem oraz seksuologiem mogłaby pomóc w postawieniu diagnozy i leczeniu tego stanu. Możliwe, że występuje także problem z niedostatecznym nawilżeniem. Warto zatem spróbować lubrykantów, aby zwiększyć komfort podczas stosunku. Nasi eksperci z zakresu seksuologii uważają, że czasem młody organizm nie jest po prostu gotowy na penetrację i w takiej sytuacji lepiej poczekać i wydłużyć okres pieszczot bez waginalnej penetracji

Takie wypowiedzi można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-pochwy-podczas-prob-wspolzycia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.