Dlaczego nie odczuwam przyjemności? Czy to przez tabletki?

Witam! Mam 20 lat, już od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Y********, a od pół roku rozpoczęłam współżycie z moim chłopakiem. Praktycznie po każdym stosunku odczuwam pieczenie, ale domyślam się, że suchość w pochwie jest spowodowana braniem tabletek. Rozważam więc kupno żelu. Jednak nie o to chciałam zapytać. Pani ginekolog powiedziała mi, że moja błona jest bardzo rozciągliwa i jest uszkodzona tylko w pewnej części, a reszta powinna sama się "usunąć". Zastanawiam się, czy może to powodować, że podczas stosunku nie odczuwam na razie żadnej przyjemności? A może jest to spowodowane tym, że jestem dopiero początkująca i muszę się przyzwyczaić i znaleźć dla siebie odpowiednią pozycję, która da mi najwięcej przyjemności? A może to tabletki antykoncepcyjne powodują, że nie odczuwam przyjemności? Ostatnio też dwa razy podczas stosunku odczuwałam parcie na mocz. Czy może to być oznaką jakiegoś zapalenia pęcherza czy może zmiana pozycji spowoduje, że nie będzie problemu z naciskaniem na pęcherz przez partnera? Chciałam na koniec zaznaczyć, że nie odczuwam bólu podczas stosunku, ale chciałabym w końcu czerpać z tego ogromną przyjemność, a wyniki cytologii dały dobry wynik. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Joanna.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować suchość pochwy. Jeśli suchość występuje i nie wspomaga się Pani żelem nawilżającym, może w trakcie stosunku dochodzić do obtarć w obrębie błony śluzowej pochwy, które z kolei mogą powodować podrażnienie i pieczenie. Oczywiście nie mogę bez zbadania Pani stwierdzić, że nie ma Pani infekcji w obrębie pochwy lub w układzie moczowym, ale jeśli dyskomfort pojawia się wyłącznie po stosunku, to jest to mało prawdopodobne. Polecam kupno żelu.

Tabletki antykoncepcyjne nie powodują braku orgazmu czy odczuwania przyjemności. Mogą jednak powodować spadek libido, tj ochoty na seks. Jeśli nie ma Pani ochoty, to z przyjemnością może być trudniej. Sądzę jednak, że problem wynika głównie z tego, że zarówno Pani partner, jak i Pani sama, nie poznali Pani ciała wystarczająco dobrze. Myślę, że musicie Państwo się Pani "nauczyć".