Dlaczego mam te grudki w okolicach intymnych?

Dzień dobry Zorientowałam się dzisiaj, że w okolicach intymnych zrobiły mi się grudki, wygląda na to, że są to wrastające włoski i jest ich dużo i są bardzo bolesne, odczuwam ogromny dyskomfort nawet w przypadku chodzenia, jak mogę to załagodzić? Kupiłam w aptece żel do okolic intymnych i żel aloesowy ale jest to dla mnie naprawdę duzy dyskomfort Chciałam zapytać się również czy pieczący ból w trakcie stosunku, zwłaszcza w momencie zaczęcia penetracji może być objawem choroby grzybiczej pochwy? Czy to wynik zwykłych obtarć spowodowany złym nawilżeniem przed stosunkiem? Pieczenie odczuwam również przy oddawaniu moczu Powoduje mi to ogromny dyskomfort, proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku wrastających włosków i ogólnego dyskomfortu w okolicach intymnych, warto odstawić golenie lub depilację na jakiś czas. Ważne jest również unikanie noszenia obcisłych ubrań i bielizny, która może powodować tarcie i podrażnienie.

Co do bólu podczas stosunku oraz przy oddawaniu moczu, istnieje kilka możliwych przyczyn, w tym infekcje grzybicze, które powodują pieczenie, świąd i obrzęk w okolicach intymnych. Warto również zwrócić uwagę na inne objawy, takie jak zmiany w wyglądzie wydzieliny pochwy (np. grudki, zmiana koloru, zapach) i skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia diagnozy i zaplanowania odpowiedniego leczenia.

Zalecamy też stosowanie specjalnych żeli nawilżających podczas stosunku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.