Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy?

Od tygodnia zauwazylam u siebie bardzo wodnista, przezroczysta czasami biała wydzieline z pochwy. Jestem tydzien przed okresem. Zauwazylam rowniez ze na wargach sromowych pojawila sie mała krostka ktora podczas stosunku krwawila. Po stosunku podczas oddawania moczu bardzo mnie piekło i bolalo. Ok miesiac temu mialam infekcje drog moczowych ale wyleczylam ja antybiotykiem od lekarza. Nadal czasami odczuwam swedzenie i pieczenie przy oddawaniu moczu. Wizyte u lekarza mam zs 2 tygodnie jednak bardzo niepokoja mnie te uplawy i krostka od wenetrznej strony warg.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

takie objawy mogą występować przy wielu schorzeniach. Możliwe, że wodniste upławy z pochwy oznaczają nawrót przebytej wcześniej infekcji intymnej.

Infekcje intymne mogą mieć różnoraki charakter. Najczęściej przybierają one formę grzybiczą lub bakteryjną (rzadziej występują te spowodowane wirusami). Przy infekcji intymnej, oprócz upławów mogą też występować inne objawy, takie jak: świąd, zaczerwienienie, pieczenie, oraz nieprzyjemny zapach z pochwy.

Jeżeli chodzi o pojawienie się pojedynczej krostki na wargach sromowych, to tutaj potrzebna jest dokładniejsza diagnostyka wykonana przez ginekologa. Takie zmiany mogą bowiem oznaczać choroby weneryczne (kiła, rzeżączka czy chlamydia), torbiele i polipy, a nawet groźne schorzenia nowotworowe. Bardzo jednak możliwe, że krosta jest spowodowana występującą wcześniej infekcją intymną, dlatego, aby nie narażać się na niepotrzebny niepokój, bardzo ważna jest ponowna konsultacja ginekologiczna.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi wymienionych wcześniej schorzeń:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.