Dlaczego mam ciągły świąd warg sromowych?

Od jakiegoś czasu odczuwałam swędzenie warg sromowych większych i mniejszych. Stosowałam Clotrimazolum, Apivaginal i hexatiab. Nie pomogło. Teraz skóra pod wargami sromowymi większymi zrobiła się biała. Dodatkowo na łechtaczce zrobiła mi się boląca krostka. Mam też na wargach przesuszoną skórę. Co to może być? Upławów nie mam. Dodam, że choruje na niedoczynność tarczycy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o infekcji grzybiczej. Wówczas pojawia się swędzenie i pieczenie okolic intymnych, którym towarzyszyć może biały nalot na wargach sromowych.

Grzybica pochwy może objawiać się również zaczerwienieniem, a nawet bólem. Czasem zauważyć można upławy, które w przypadku zakażenia grzybiczego stają się białe, gęste i serowate.

Bolesne wykwity skórne w okolicach intymnych mogą natomiast świadczyć o stanie zapalnym lub chorobach wenerycznych. W ten sposób ujawnia się opryszczka narządów płciowych czy kłykciny kończyste.

Konieczna jest więc wizyta u ginekologa, który po obejrzeniu zmian wprowadzi odpowiednie leczenie.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialy-nalot-na-wargach-sromowych-i-swedzenie-okolic-intymnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesna-krostka-na-wargach-sromowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesne-krostki-w-okolicy-lechtaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.