Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Maść clotrimazolum - jak stosować?

Witam, jak używać maść clotrimazolum? mam grzybicę organizmu i co jest tego skutkiem, grzybicę penisa. Biorę leki - Flucofast, ale chciałbym zacząć smarować penisa maścią clotrimazolum. Przeczytałem opinie że maść clotrimazolum jest najlepsza na infekcje grzybice. I tu moje pytanie, czy mam maść clotrimazolum wsmarowywać tak, żeby prawie śladu nie było czy po prostu nakładać i lekko rozsmarować żeby było widać? Czy to ma jakieś znaczenie i jaki sposób nakładania wzmacnia działanie maści clotrimazolum? Czy maść clotrimazolum to dobre połączenie do Flucofastu i wystarczy do wyleczenia penisa z grzybicy? Czy powinienem kupić i zacząć używać coś jeszcze? Ile razy dziennie nakładać maść clotrimazolum? Stosować się ulotki do maści clotrimazolum czy zalecacie inne dawkowanie?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Z Pana opisu wynika, że ma Pan uogólnioną kandydozę czyli drożdżycę. Jest to dość często występujące obecnie schorzenie wywołane przez Candida albicans – które należą do naturalnej flory bakteryjnej, jednak w pewnych warunkach mogą zacząć namnażać się lawinowo. Jeśli stosuje Pan już leki przeciwgrzybicze, należy teraz odnaleźć przyczynę tego schorzenia. Następuje ono najczęściej na skutek znacznej utraty odporności organizmu. Może to być następstwo stosowania antybiotyków, inna choroba, osłabienie i wiele innych przyczyn. Sposób nakładania, "wcierania" lub "wklepywania" kremu nie ma znaczenia. Musi Pan raczej zgłosić się do lekarza w celu zbadania powodu tej choroby.

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy