Wpływ leków Flucofast i Clotrimazolum na skuteczność antykoncepcji

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne Zoely - od tygodnia i jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. Wczoraj ginekolog przepisał mi Flucofast - jeden wzięłam wczoraj, drugi mam wziąć za tydzień, a w międzyczasie Clotrimazolum GSK dopochwowo. Jakie skutki mogą mieć te leki na skuteczność antykoncepcji? W czasie tego tygodnia mam nie współżyć, ale jak będzie potem i po zażyciu drugiego Flucofastu? Czy muszę odczekać jakiś czas, aż antykoncepcja znowu będzie skuteczna? Dziękuję

Szanowna Pani,

Flucofast i Clotrimazolum nie mają wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Przerwa w aktywności seksualnej jest potrzebna aby pomóc leczeniu infekcji.

Warto pomyśleć o tym aby partner w tym samym czasie też stoswał krem Clotrimazolum w celu zapobiegnięcia reinfekcji.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik