Co oznacza taka biała wydzielina z pochwy?

Parę dni temu pojawiła się u mnie biała wydzielina z pochwy i świąd w okolicach intymnych. Przekonana że to infekcja grzybicza sięgnęłam po krem gynoxin. Po pierwszym dniu stosowania zauważyłam lekka poprawę ale pojawił się dodatkowy objaw:pienienie się moczu. Nie zauważyłam żadnych innych objawow że strony układu moczowego. Czy to może być jednak infekcja układu moczowego czy pienienie wynika ze stosowania kremu?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Krioprezerwacja płodności

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Pani dolegliwości powinien ocenić lekarz podczas bezpośredniego badania. Proszę udać się jak najszybciej do ginekologa. Infekcje intymne mogą pojawić się pod wpływem wielu różnych czynników. Towarzyszyć mogą im takie objawy jak świąd i pieczenie okolic intymnych, powstanie różnych zmian skórnych w tych miejscach oraz obfite upławy. Zazwyczaj mamy do czynienia z infekcjami o charakterze wirusowym i bakteryjnym. W przypadku, gdy za zakażenie odpowiadają bakterie konieczne może być wdrożenie antybiotykoterapii.

Czasami tego typu zmiany towarzyszą grzybicy pochwy, za pojawienie się której odpowiadają drożdżaki. Pacjentki z tym schorzeniem mogą odczuwać obrzęk, swędzenie oraz pieczenie warg sromowych, ponadto mogą pojawić się białe, gęste upławy oraz bolesność przy oddawaniu moczu. W przypadku grzybicy pochwy lekarz może zalecić środki miejscowe, np. specjalne maści lub globulki dopochwowe albo leki przeciwgrzybicze doustne. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, aby nie doszło to poważniejszych komplikacji.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykułach dostępnych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-narzadow-plciowych

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Warto również zapoznać się z odpowiedziami naszych lekarzy na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-wydzielina-wyplywajaca-z-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-bezbarwna-wydzielina-z-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-i-serowata-wydzielina-z-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-i-galaretowata-wydzielina-z-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty